cloud contact center

Cloud contact center pomaga zaoszczędzić na tworzeniu nowych stanowisk

Zazwyczaj rozwój działów contact center wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi w sprzęt, meble, akcesoria biurowe. Można jednak to ominąć. Wystarczy postawić na cloud contact center. To pozwala na większą elastyczność pracy i zmniejsza koszty po stronie firmy.

Nie musisz się bać rozwoju działu obsługi

Wraz z rozwojem firmy i wzrostem zainteresowania klientów następuje konieczność zatrudnienia nowych osób. Oprócz kosztów związanych z utrzymaniem pracowników, niezbędne jest również stworzenie im odpowiednich warunków do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Na szczęście w czasach, kiedy można sięgnąć po cloud contact center, stworzenie nowych miejsc pracy nie jest takie trudne. Oprogramowanie nie wymaga bowiem inwestycji w nowy sprzęt komputerowy czy modernizację infrastruktury elektrycznej. Tak naprawdę wystarczy jedynie dysponować komputerem z dostępem do internetu, a dostawca rozwiązań w chmurze integruje platformę komunikacyjną z pozostałymi systemami informatycznymi. Nie ma również konieczności zatrudniania informatyka. Nie trzeba martwić się o aktualizację systemu. Tym samym nie ponosi się jednorazowo tak dużych kosztów, by rozwinąć dział obsługi.

Systemy w chmurze to duża elastyczność

Cloud contact center pozwala na elastyczność zarówno w kwestii pracy agentów, jak również menadżerów, którzy mogą dowolnie modyfikować ilość stanowisk w zależności od zapotrzebowania. Tym sposobem można mieć wpływ na wysokość comiesięcznych opłat. Przykładowo, jeśli sprzedaż ma charakter sezonowy i potrzeba zatrudnić nowych agentów, koszty dostarczenia systemu są większe, ale kiedy popyt się zmniejszy można zrezygnować z dowolnej ilości stanowisk. Takie rozwiązanie to przede wszystkim wygoda i oszczędność. System w chmurze wpływa również na komfort pracy konsultantów, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca, np. z domu. Dzięki temu nie muszą tracić czasu na to, by dostać się do siedziby firmy. Mogą również pracować poza standardowymi godzinami obsługi. Trzeba pamiętać, że wielu klientów ma czas dopiero wieczorem. Elastyczny grafik umożliwia odbieranie połączeń i prowadzenie rozmów również w nietypowych porach. Wpływa to bezpośrednio na zadowolenie klientów, jak również agentów, którzy mogą pracować zdalnie. Co istotne, cloud contact center pozwala również na pracę osobom niepełnosprawnym, które często mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Dzięki nowoczesnych technologiom nie muszą wychodzić z domu, a mogą kontaktować się z klientami z dowolnego miejsca.