system jira

Czym jest system Jira?

Każdy z pewnością niejednokrotnie słyszał o metodyce zarządzania projektami oraz jak bardzo jest ona ważna. Okazuje się, że projekt może ponieść fiasko nie dlatego, że sam w sobie miał złe założenia, ale po prostu był źle zarządzany i wdrażany. Co zatem zrobić, aby uniknąć tego typu sytuacji? I czemu system Jira jest niezbędny w Twojej firmie? http://jirasolutions.pl/uslugi/utrzymanie-i-serwis/ Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

System Jira i jest najważniejsze założenia

Głównym oraz najważniejszym zadaniem tego nowoczesnego, innowacyjnego systemu jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji w całej firmie. Dzięki szeregowi rozwiązań, jakimi charakteryzuje się ten system, można bez większych problemów tworzyć nowe projekty wewnątrz przedsiębiorstwa, a także zarządzać już istniejącymi. To sprytne oprogramowanie pozwala przypisywać zadania do konkretnych osób, nadawać im odpowiednie priorytety, a także weryfikować ich wykonanie i monitorować ich przebieg. Oprócz tworzenia nowych projektów system pozwala również wprowadzać elektroniczny obieg dokumentów, a przez to znacznie usprawnić komunikację w całej firmie. Poza tym można decydować o tym, kto ma dostęp do jakich plików w przedsiębiorstwie, a także można importować oryginalne dokumenty bezpośrednio z poziomu skanera i przechowywać je na dysku wspólnym lub prywatnym.

Jira system charakteryzuje się ogromną elastycznością, ponieważ idealnie sprawdzi się zarówno w małej organizacji, jak i w dużej firmie. Jak to jest możliwe, że jeden program będzie doskonały dla różnych firm? Producent lub dostawca przed wdrożeniem systemu bardzo dbają o to, aby został on idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań klienta. Pomaga w tym tzw. analiza przedwdrożeniowa za pomocą której specjaliści oceniają, jakie dokładnie narzędzia będą potrzebne w danym przedsiębiorstwie.

Zarządzanie dokumentacją jako główny fundament działalności firmy

W każdej firmie są stosy dokumentów, umów, faktur i innego rodzaju papierów, które przechodzą z rąk do rąk. Płynny obieg wszystkich dokumentów bardzo często decyduje o efektywnym zarządzaniu firmą. Jeśli przekaz dokumentów zajmuje zbyt długo czasu, wówczas istnieje wysokie prawdopodobieństwo opóźnień w realizacji projektów. Aby nieco ukrócić cały ten proces warto wprowadzić elektroniczny obieg dokumentów. System Jira oferuje DMS, czyli Document Management System, który w znacznym stopniu pomaga usprawnić przepływ wszystkich dokumentów w całej firmie. DMS nie ogranicza się jedynie do tworzenia dokumentów w wersji elektronicznej, ale również importuje oryginały dokumentów bezpośrednio ze skanera lub pozwala eksportować dokumenty do wydruku. Dodatkowo DMS pozwala obniżyć koszty w firmie, poprawia efektywność pracowników, pozwala śledzić przepływ dokumentów w firmie oraz upoważnić konkretnego pracownika do wglądu w istotne dokumenty firmy. Jak widać Jira system jest bardzo inteligentny i ma naprawdę mnóstwo funkcjonalności, a to dopiero początek.

Zarządzanie zasobami firmy

System Jira pomaga nie tylko w zarządzaniu obiegiem dokumentów i śledzeniu postępów kolejnych projektów, ale również pozwala zarządzać zasobami danej firmy. Dzięki systemowi Jira już nigdy nie dojdzie do rażących uchybień w postaci przegapienia terminu przeglądu samochodów służbowych lub urządzeń firmowych, zapłaceniu raty kredytu lub ubezpieczenia kolejnych urządzeń. System Jira przypomina o wszystkim w sposób automatyczny za pomocą krótkich i pomocnych komunikatów. Dzięki Jira system również inwentaryzacja środków trwałych przebiegnie bardzo szybko i sprawnie.

Efektywny przepływ komunikacji w firmie

Każdy właściciel firmy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że dobra komunikacja jest kluczem do sukcesu. Jeśli komunikacja pomiędzy pracownikami jest mało efektywna, komunikaty są niezrozumiałe, a także przepływ informacji jest zbyt długi, wówczas należy go usprawnić. Jira system pozwala na wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów. Ponadto system pozwala również na tworzenie wewnętrznych komunikatów oraz przekazywania newsów. Ponadto ten nowoczesny system pozwala także na szybkie wyszukiwania informacji, poprzez wpisanie interesującego Cię słowa. Dane słowo zostanie nie tylko wyszukane na stronach i w newsach firmy, ale również w plikach Excel, Word lub PDF.