czytnik kart zbliżeniowych

Czytnik kart zbliżeniowych sposobem na większą kontrolę w firmie

Większość z nas kojarzy czytnik kart zbliżeniowych jedynie z możliwością realizacji płatności kartą do 50 zł, bez konieczności podawania kodu pin. Jest to najbardziej popularna i znana funkcja czytników. Co ciekawe, czytniki zbliżeniowe to nie tylko takie, dzięki którym w szybki sposób zapłacimy za codzienne zakupy. Istnieją również inne typy tego rodzaju urządzeń, dzięki którym możemy usprawnić funkcjonowanie naszej firmy, zyskać większą kontrolę nad czasem pracy pracowników, jak również wprowadzić skrupulatną ewidencję pobieranych urządzeń i materiałów służbowych.

Jakie firmy mogą skorzystać z tego rozwiązania?

Czytnik kart zbliżeniowych będzie pomocny na przykład w firmach, które organizują imprezy masowe, konferencje, sympozja czy szkolenia. Dzięki specjalnym opaskom lub kartom mamy dokładny pogląd nie tylko na ilość uczestników imprezy, ale również ich natężenie w zależności od pory dnia i zainteresowania poszczególnymi tematami wykładów. Funkcjonalność jaką ma spełniać czytnik tak naprawdę zależy od tego jakie dane chcemy uzyskać.
W firmach, które posiadają magazyny i konieczne jest wielokrotne wydawanie towaru, czytnik kart zbliżeniowych będzie świetnym sposobem na kontrolę przepływu produktów w magazynie, ewidencję ilościową oraz kontrolę nad pracownikami, którzy są odpowiedzialni za prawidłowy stan magazynu.

W jakich jeszcze miejscach czytnik kart zbliżeniowych sprawdzi się?

Również w firmach, które swoją działalność opierają na usługach, czytniki zbliżeniowe na karty mogą ewidencjonować pobieranie ważnych dokumentów przez pracowników, pobieranie wartościowego sprzętu firmowego czy umożliwiać dostęp do firmowych programów komputerowych z wrażliwymi danymi.

Niewielkie urządzenie, które sprawdzi się w Twojej firmie

Czytniki są urządzeniami niewielkimi i z powodzeniem mogą zostać zainstalowane na biurku, pod biurkiem czy przy wejściu do pomieszczenia. Warto zastanowić się nad ich wprowadzeniem we własnej firmie, jeśli konieczne jest kontrolowanie wielu czynności podejmowanych przez pracowników.