Oprogramowanie SPA – nowoczesne i innowacyjne zarządzanie przestrzenią hotelową

Dla wszystkich osób prowadzących działalność hotelową bardzo istotna jest organizacja wszystkich najważniejszych elementów. Dzięki zgraniu całego zespołu, swobodnym przepływie informacji i przejrzystości organizacyjnej możliwe jest efektywne zarządzanie hotelem, personelem oraz usługami przeznaczonymi dla klientów. W zarządzaniu znacznych rozmiarów kompleksem hotelowym bardzo pomocne okazać się może wdrożenie technologii XXI wieku. Oprogramowanie SPA – http://www.intelihotel.pl/system-dla-spa/ – należy do jednych z przedstawicieli takich oto technologii.

Czym wyróżnia się inteligentne zarządzanie modułem SPA

Dysponowaniem zapleczem odnowy biologicznej w ramach swojego hotelu wymaga od managerów odpowiedniej koordynacji wszystkich usługi i zagwarantowania użytkownikom komfortu korzystania z nich. Goście hotelowi na ogół wykupują pakiety usługowe i mają na tej podstawie dostęp do przeróżnych atrakcji zagwarantowanych w obiekcie hotelowym. Użytkownicy niedysponujący pakietami i pragnący skorzystać z odnowy biologicznej muszą uregulować należność pod koniec pobytu. Efektywne monitorowanie usług, klientów oraz rozliczanie korzystania z usług odnowy biologicznej wymaga zintegrowania w bazie informatycznej, co pozwoli na bieżąco nadzorować hotel z zapleczem SPA.

Klasyczna, papierowa formuła rozliczeniowa może nie być wystarczająca. Wielu gości szybko przyjeżdża i równie szybko opuszcza hotel. Rozliczanie kosztów pobytu przy wymeldowaniu i stałe korzystanie z papierowych rozliczeń jest bardzo niekomfortowe. Szczególnie skomplikowane się to robi, gdy klient zgubi dokument dotyczący rejestracji i wykorzystania pakietu usług SPA.

W sytuacji pojawienia się problemów z zarządzaniem centrum odnowy biologicznej warto zastanowić się nad wdrożeniem zarządzania w formule XXI wieku. Jest to oprogramowanie SPA, które może być zintegrowane z centralnym systemem zarządzania hotelem.

Jak działa i co nam daje oprogramowanie SPA?

Przede wszystkim – wygodę i kontrolę. Klienci korzystający z usług odnowy biologicznej w hotelu często rezerwują różne zabiegi, zajęcia sportowe w określonych godzinach. Bywa też często, że z nich nie korzystają. Dzięki komputerowemu, centralnemu systemowi możliwy jest stały podgląd rezerwacji usług SPA, przesuwanie terminów, bądź anulowanie ich, bez konieczności domagania się od klientów zwrotu pieniędzy. Formuła ta znacząco ułatwia również kwestie rozliczeniowe – stosując profesjonalne oprogramowanie SPA, można wystawić jeden, zbiorczy rachunek za cały pobyt w hotelu, bez niepotrzebnej papierologii i rozdrabniania się w kwestiach finansowych przed klientami.

Moduł dzięki zintegrowaniu z bransoletkami zawierającymi mikrochip pozwalają również na zaimplementowanie technologii ograniczonego dostępu do pewnych obiektów hotelowych. Do sauny lub do sali masażu wejść mogą tylko osoby, do których przypisana została konkretna usługa, w konkretnych godzinach.

Statystyka, ewidencja i kontrola

Poczucie panowania nad sytuacją jest bardzo cenione przez menadżerów hotelowych. Stosując oprogramowanie SPA, łatwo efektywnie zarządzać zasobami hotelowymi, szczególnie obłożeniem zaplecza odnowy biologicznej, wprowadzać kontrolę nad pakietami usługowymi oraz badać zachowania klientów dla celów statystycznych. Nowoczesne oprogramowanie SPA pozwala uzyskać dokładne dane statystyczne, umożliwiające optymalizację kampanii marketingowych hotelu w kierunku określonej grupy konsumentów. Możliwe jest dodatkowo zamawianie wszelkich usług i ich opłacanie za pośrednictwem zbliżenia indywidualnej opaski z mikrochipem. Jest to technologia uprzyjemniająca pobyt gościom i gwarantująca świetne warunki zarządzania zasobami hotelowymi.

Wejście w XXI wiek

Wdrożenie innowacyjnych technologii ma olbrzymie znaczenie w usługach. Klienci liczą na sprawne rezerwowanie usług, rozliczanie i przejrzystość. Tylko nowoczesne oprogramowanie i unikatowe technologie zagwarantować mogą niebywałą satysfakcję gości i personelu hotelowego. Już dzisiaj hotel XXI wieku można uczynić ze swojego niewielkiego pensjonatu – wystarczy kilka prostych i efektywnych narzędzi informatycznych.