Producent POS – najnowocześniejsze terminale płatnicze

Płatności kartą są dzisiaj honorowane w większości placówek, które zajmują się handlem, czy też sprzedażą usług. Coraz częściej jednak, w posiadanych przez te placówki terminalach klienci nie płacą kartą przy użyciu PIN-u, lecz dokonują płatności zbliżeniowych lub też płatności bez użycia jakiejkolwiek karty.

Terminal kiedyś a dziś

Dawne terminale były urządzeniami, które z dzisiejszej perspektywy uznać można za mało skomplikowane. Rzecz w tym, że najczęściej oferowały one jedynie jedną formę płatności. Jeśli chciało się zapłacić w terminalu konieczne było włożenie do niego posiadanej karty płatniczej. Następnie, w celu potwierdzenia transakcji trzeba było wstukać na klawiaturze kod PIN. Po wykonaniu tych czynności należało czekać na zaakceptowanie transakcji, co często trwało bardzo długo. Początkowo systemy pracowały wolno, przez co płatność kartą była irytująca dla sprzedawcy, jak i dla klientów czekających w kolejce do kasy.
Dzisiaj systemy działają o wiele sprawniej, przez co płatność kartą z reguły zajmuje nawet mniej czasu niż płatność gotówką. Co więcej, producent POS dzisiaj zajmuje się konstruowaniem zupełnie innych urządzeń, wyposażonych czasem nawet w dziesiątki różnych funkcji. Do najważniejszych należy obsługa innych form płatności, niż tradycyjna płatność kartą.

Płatności zbliżeniowe

Kilka lat temu producent POS wypuścił na rynek terminale obsługujące płatności zbliżeniowe. Jak się okazało, była to niemała rewolucja. Karty magnetyczne umożliwiające płacenie przez zbliżenie karty do terminala, a nie wkładanie jej do środka, znacząco przyspieszyły obsługę klientów przy kasach. Ponadto, zwiększyły również poczucie bezpieczeństwa u klientów, którzy nie musza już więcej wypuszczać karty z rąk, aby zapłacić za zakupy czy usługi.
Ponadto, czytniki magnetyczne w terminalach umożliwiły rozwój innych, nowoczesnych form płatności. Dzięki nim dzisiaj możliwe jest płacenie naklejkami zbliżeniowymi lub też telefonami. Coraz więcej osób rezygnuje obecnie z noszenia portfeli, gdyż ani gotówka ani karta nie są im potrzebne do robienia płatności.