system POS

Szybkie transakcje dzięki terminalowi POS

Pośpiech jest bardzo częstą rzeczą, szczególnie w drodze do pracy czy szkoły. W drodze tam często wielu ludzi chce kupić coś do jedzenia na później. Noszenie przy sobie gotówki zabiera jednak dużo miejsca w kieszeni i nigdy nie wiadomo czy wystarczy na ulubione drugie śniadanie. Z pomocą przychodzą tutaj karty płatnicze, dzięki którym nie trzeba martwić się o wystarczającą sumę w portfelu czy kieszeni.

W punktach obsługi klienta

Terminale POS stosowane w wielu punktach sklepach pomagają w trakcie szybkich zakupów przed pracą czy szkołą. Dzięki nim ulubione śniadanie zawsze znajdzie się w torbie i nie spowoduje spóźnienia. Najpopularniejsze przy szybkich zakupach są płatności zbliżeniowe. Wystarczy przyłożyć kartę do czytnika i po kilku sekundach transakcja będzie zaakceptowana.
Szybkie płatności są przydatne podczas jazdy komunikacją miejską. Nowoczesne autobusy wyposażone w biletomaty oferują zakup biletu jednorazowego z wykorzystaniem płatności zbliżeniowych. Cała operacja odbywa się wtedy szybko i nie naraża podróżującego na jazdę bez biletu, co mogłoby skutkować mandatem o wiele większym niż koszt biletu.

Proste i wygodne rozwiązanie

Terminale POS umożliwiające szybkie płatności zbliżeniowe to wygoda dla płacących. Najczęściej za kwotę do 50 złotych nie trzeba podawać pinu. Przez to nawet bez wyjmowania karty z portfela można zapłacić za drobne zakupy.
Szybkie płatności zbliżeniowe są również popularne na parkingach w dużych miastach. Nie zawsze posiadanie drobnych na bilet jest oczywistością. Wtedy z pomocą przychodzi karta, którą można opłacić bilet parkingowy, unikając tym samym kosztownego mandatu.
Płatności zbliżeniowe są najbardziej popularne w dużych miastach. Jest to spowodowane stosunkowo dużym rozwojem płatności bezgotówkowych, które doceniają właśnie mieszkańcy dużych miast. Są oni najbardziej narażeni na kradzieże, a co za tym idzie, wybierają bezpieczniejsze metody płatności. Płacąc z wykorzystaniem kart płatniczych, nikt im nie zabierze gotówki, której nie posiadają fizycznie. Dlatego płatności zbliżeniowe to przyszłość transakcji bezgotówkowych.