producent POS

Jakie zadania ma producent POS?

Każdy większy, ale również coraz więcej mniejszych lokali dysponuje dzisiaj systemami POS. Okazuje się to być opłacalne, a często po prostu niezbędne. Nie sposób dzisiaj obsługiwać dziesiątki klientów dysponując jedynie starodawną kasą fiskalną. Zapisywanie zamówień na kartce również nie ma sensu. Sprawdź, jak rozwiązać ten problem i czemu system POS – http://gastro.pl/gastro-pos/ – jest kluczem do Twojego sukcesu.

Niezbędne wyposażenie stanowiska sprzedażowego

Najczęściej jeden producent POS zapewnia całe wyposażenie danego stanowiska sprzedażowego. Co jednak musi, a co powinno się w nim znaleźć?

Z pewnością nigdy nie można zrezygnować z monitora, który służy do kierowania wszystkimi pozostałymi urządzeniami. Jaki powinien być to monitor? Na pewno na obecną chwilę najlepszym rozwiążaniem jest ekran dotykowy. Niemniej jednak, jak najbardziej warto też dokupić klawiaturę na wszelki wypadek. Poza tym, niektórzy nadal wolą pisać na klawiaturze, a nie na ekranie dotykowym. Na pewno przydaje się tak podstawowe, tradycyjne urządzenie jak myszka. Podobnie jak klawiatura, potrzebna jest ona po prostu przede wszystkim na zapas.

Kolejnym przedmiotem, z którego raczej nie może zrezygnować producent POS jest kasa fiskalna. Większość klientów decyduje się bowiem na zakup kasy w zestawie z pozostałymi urządzeniami tworzącymi stanowisko sprzedażowe. Wynika to z tego, że takie kasy są zintegrowane z całą resztą stanowiska, poza tym, zwykle dają również więcej możliwości, jeśli chodzi choćby o generowanie rachunków.

Inne narzędzia od producenta POS

W wielu lokalach z systemem POS zintegrowane są również terminale płatnicze. Niewątpliwie rozwiązanie tego typu daje wiele korzyści, ponieważ każda płatność automatycznie jest zapisywana w systemie. Ułatwia to ewidencję przychodów jak również kontrolę uczciwości pracowników

Niewątpliwie w lokalach przydatne są też drukarki. Najczęściej producent POS wbudowuje je w kasy fiskalne, dlatego drukarki są nieodłącznymi elementami stanowisk sprzedażowych. Czasem jednak klienci dokupują od producenta POS również dodatkowe, dostosowane do specyfiki lokalu drukarki. Chodzi przede wszystkim o takie, które generują numery kolejkowe. Obecnie, przede wszystkim w lokalach typu fast food bardzo popularne jest rozdawanie klientom numerów, a następnie wyświetlanie ich, gdy zamówienie jest gotowe do odbioru. Drukarki, które generują numery muszą być zintegrowane z całym systemem, ażeby klienci otrzymywali swoje zamówienie odpowiednio szybko.

O co musi zadbać producent POS?

Wydaje się, że producent POS musi zadbać przede wszystkim o to, aby system działał sprawnie, bez zawieszania. Jeśli cała działalność lokalu opiera się na stanowisku POS, jego zawieszenie może mieć katastrofalne skutki. W wyniku problemów z systemem może się okazać, że nie jest możliwe wygenerowanie rachunku czy nawet skompletowanie zamówienia.

Oprócz sprawności systemu ważna jest też niezawodność poszczególnych urządzeń. O ile awaria na przykład pojedynczego terminalu nie jest tragedią, jeżeli tylko dysponuje się większa ich ilością, o tyle zepsuty ekran paraliżuje lokal. Dlatego też warto korzystać z usług producentów POS cieszących się nieposzlakowaną opinią i solidnością.

O czym musi pamiętać klient?

Jak wspomniano, zadaniem producenta POS jest dostarczenie niezawodnego produktu. Aby było to możliwe musi on przeprowadzić wywiad ze swoim klientem, by móc jak najlepiej dopasować ofertę do jego indywidualnych potrzeb. Zupełnie inne urządzenia, w innych ilościach trzeba sprowadzić do małego lokalu z jedną salą, a inaczej to wygląda w przypadku wielkich restauracji z kilkoma salami. Im większy lokal, tym więcej potrzeba ekranów. Bardzo potrzebne mogą być też przenośne terminale płatnicze, podczas gdy w niewielkich lokalach wystarcza jeden lub dwa terminale stacjonarne.

Skąd popularność systemów POS?

Generalnie, wydaje się, że producent POS cieszy się dzisiaj wyjątkowo duża popularnością z tego powodu, że jego produkty po prostu ułatwiają wszystkim pracę. Również klienci są zadowoleni ze zmian w lokalach, dzięki którym są przecież zdecydowanie sprawniej obsługiwani.